تفاوت کتاب های 9 گانه ششم ابتدایی با اول راهنمایی

تحول آموزش و پرورش این نیست که بگوییم کلاس ششم کلاس پنجم است که فقط دو درس اضافه کردیم

 

تفاوت کتاب های 9 گانه ششم ابتدایی با اول راهنمایی 

جدول برنامه و ساعات درسی پایه ششم ابتدایی

تعداد کتاب و تعداد ساعات درسی پایه ششم ابتدایی

 

 

 

تفاوت کتاب های 9 گانه ششم ابتدایی با اول راهنمایی 


تحول آموزش و پرورش این نیست که بگوییم کلاس ششم کلاس پنجم است که فقط دو درس اضافه کردیم


آموزش - بالاخره اسامی کتابهای ششم ابتدایی اعلام شد. هرچند که عنوان این کتاب ها، تازه و غریب نیست.


به گزارش خبرآنلاین هفته گذشته خبر تغییر در نظام آموزشی و 6-3-3 شدن آن از سوی وزیر آموزش و پرورش اعلام شد. مخالفتهای بسیاری با آن شد. وزیر اعلام کرد دو درس "فکر و زندگی" و "مهارت و کارآفرینی" برای ششم ابتدایی نهایی شده است. علی عباسپور تهرانی، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد به این تغییر ناگهانی گفت: هنوز کتابی برای کلاس ششم ابتدایی طراحی نشده است. اطلاعاتی که داریم کتاب ها تبدیل نشده. تحول آموزش و پرورش این نیست که بگوییم کلاس ششم کلاس پنجم است که فقط دو درس اضافه کردیم، تحول مکانیزم هایی را نیاز دارد."
اما امروز حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اسامی کتابهای کلاس ششم را اعلام کرد. چیزی که او به مهر گفته، شامل کتاب های فارسی، ریاضی، علوم، هنر، تربیت بدنی، تعلیمات دینی، قرآن، فکر و زندگی و مهارت و کارآفرینی است: "حدود دو سال روی دروس کتابهای پایه ششم ابتدایی کار کرده ایم و هم اکنون پیش نویس های آن آماده است. اکنون نیز با رونمایی از سند تحول بنیادین در حال کارشناسی و بررسی نهایی و کنار هم قرار دادن تالیفات اولیه هستیم."
به گفته او دروس پایه ششم کتابهای فارسی، ریاضی، علوم، هنر، تربیت بدنی، تعلیمات دینی و قرآن است و دو درس "فکر و زندگی" و "مهارت و کارآفرینی " نیز در صورت تصویب شورای عالی آموزش و پرورش به کتابهای درسی اضافه می شود.
این تعداد کتاب البته برابر با کتاب هایی است که سال اول راهنمایی تدریس می شود اما از نظر محتوایی بسیار متفاوت است و وبیشتر شبیه کتب سال پنجم ابتدایی است . همین انتقادی است که به اموزش و پرورش وارد شده است و بسیاری سال ششم را عملا بی فایده برای دانش اموزان دانسته اند. هرچند که بهرام محمدیان چنین چیزی را رد کرده است.


نکته اینکه اکنون در اول راهنمایی فعلی کتاب های علوم تجربی، تعلیمات اجتماعی، تاریخ، جفرافیا، آموزش قرآن، ریاضی، فارسی، انگلیسی، عربی و حرفه و فن تدریس می شود. هرچند که حرفه و فن امسال عملا حذف شده است.

 

این وبلاگ درآدرس http://ehsane1.blogfa.com  به روز رسانی می گردد

/ 0 نظر / 47 بازدید